Wystawa PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
09.05.2007.

Taniec jest manifestacją wzruszenia...


W programie wieczoru wystąpiły pary taneczne z Klubu Tańca Towarzyskiego IMPULS w Świdnicy. I tak w pokazie tańca wystąpiła para klasy B Patrycja Wiśniewska i Tomasz Jaszewski, która zbierała liczne oklaski, i słusznie, albowiem pokaz wykonywali wicemistrzowie Polski. W klasie C wystąpiły pary: Sandra Lipińska i Dawid Niżyński oraz Klaudia Zięba i Rafał Milewski. W ich wykonaniu mogliśmy zobaczyć tańce standardowe; walc angielski, tango, walc wiedeński, fokstrot i gickstepa. Wiele ożywienia wniosły tańce latynoamerykańskie : rumba, samba, cha-cha, pasadoble i jive. Pokazy grup mistrzowskich przeplatały formacje grup tanecznych NO NAME z wałbrzyskiego WOK-u,boguszowskie grupy taneczne BOGUSZÓW-GORCE 500 i FOCUS z MBP-CK.
W atmosferę pokazów grup i formacji tanecznych wpleciono filmowe sceny taneczne z Ginger Rogers i Fredem Astaire czy „Deszczowej Piosenki” Debbie Reynolds i Gene Kelly czy scen z filmu „Czasem słońce, Czasem Deszcz” produkcji hinduskiej z Laya i Amitabh Bachchany. Ponad półtoragodzinny pokaz niewątpliwie dał obecnym wiele satysfakcji i przeżyć artystycznych i chęć sprawdzenia swoich sił i wydobycia ukrytych
zdolności. A warunki ku temu sprzyjają. Od ponad półtora miesiąca w tutejszej MBP-CK prowadzone są zajęcia tańca towarzyskiego pod kierunkiem instruktora choreografa Henryka Hnatiuka. Jeszcze w tym roku szkolnym są przyjmowane zapisy chętnej młodzieży gimnazjalnej a od miesiąca września zapisy dzieci ze szkół podstawowych. Zachęcam rodziców do zapisów swoich pociech!
I ważna wiadomość. Pokazy, jak ten sobotni, będą miały charakter cykliczny. Według zamierzeń organizatora kolejne edycje „Tańca z Gwiazdami” będą raz w kwartale a zapraszane znane gwiazd tańca i formacje taneczne.


WYSTAWA

I o samej malarce. Urodziła się w Płocku a od 1956 roku jest mieszkanką Boguszowa-Gorc. Kto nie znał jej cieplarni przy ulicy 1-go Maja? Po przejściu na

emeryturę oddała się realizacji swoich artystycznych pasji, które wcześniej ograni-

czała praca zawodowa. Emerytura, na której jest od czterech lat, pozwala jej two-

rzyć i doskonalić swój warsztat malarski, na zajęciach Sudeckiego Uniwersytetu

Trzeciego Wieku w Wałbrzychu, pod okiem artysty-plastyka Barbary Muchy-Brodzińskiej i zajęciach nieprofesjonalistów w wałbrzyskim WOK-u.

Wystawa ta otwiera wernisażowy cykl „ Cudze chwalicie, swego nie znacie...”na

których będą prezentowane prace boguszowsko-gorcowskich twórców.


Zmieniony ( 12.11.2007. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »