I wernizaż Jana Drohomireckiego PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
09.05.2007.

Jesteśmy po najnowszym wernisażu Lucyny Wierzbickiej a tu już następna wystawa boguszowskiegp malarza z cyklu „Cudze chwalicie, Swego nie znacie...” Czyli coś się dzieje a dziać powinno w naszej boguszowsko-gorcowskiej kulturze. Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach zaprasza miłośników malarstwa do obejrzenia ,w galerii „BARBÓRKA”, nowej, interesującej wystawy, której wernisaż odbędzie się dnia 23 marca 2007 r. (piątek) O godzinie 17.00.

Na wystawie, zatytułowanej „WYBÓR Z TWÓRCZOŚCI” Jan Drohomirecki zaprezentuje swoje prace o szerokiej tematyce i technice. Będziemy mogli oglądać retrospektywne prace wykonane techniką olejną jak i akwarelą.

Autor wystawy twórczością plastyczną zajmuje się od przeszło trzydziestu lat. Prace prezentował na wystawach zbiorowych, w ramach przeglądów nieprofesjonalnej twórczości górniczej, dolnośląskich (Wałbrzych, Nowa Ruda ,Zabrze, Katowice), przeglądach sztuki nieprofesjonalnej w Dzierżoniowie i na wystawach poplenerowych. Warsztat doskonalił u boguszowskiego artysty grafika i malarza Henryka Grajka. W tematyce jego prac oglądać możemy pejzaż, urokliwość dworków, pałacy i kościółków. Zachwycić może wyrazista kreska i rzetelność oddawanych detali architektonicznych.

Zachęcam do wzięcia udziału w marcowym wernisażu. 

 


Zmieniony ( 05.06.2007. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »