Piękną mamy zimę tej wiosny PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
28.03.2008.
28.03.2008

   Tyle biegania i krzątania się przed świętami. Wędrówki między regałami supermarketów z uporczywym pytaniem: co jeszcze kupić? Nigdy jakoś nie można utrafić z tymi zakupami. I to i to i jeszcze tamto. Koszyk wypełnia się i kasjerka ciągnie wydruk i ciągnie. I jakoś w tej bieganinie zanika nastój Świąt Wielkanocnych. Może nie zanika. Gdzieś tam w podświadomości kołacze, obija się o jej ściany. I dopiero zapach pieczonych ciast, barwienie jajek o nich przypomina. Stają się wtedy realniejsze, jakoś tak bardziej odczuwalne. Dwa dni i po świętach. Pozostaje liczenie kalorii i zasobów portmonetek. Pogoda też jakoś nabywaniu kalorii sprzyjała, bowiem piękną zimę mamy tej wiosny. Zimno i śnieżnie. I znowu dzień za dniem spada z kalendarza.

   We wtorek ukazał się dodatek do Tygodnika Wałbrzyskiego „ PEGAZ i przyjaciele”. Całe siedem stron wkładki literackiej zredagowanej przez Elę Gargałę i Romana Giletę. Szkoda, że w artykule Literacki Wałbrzych, opisującym działalność Stowarzyszenia Środowisk Twórczych, pominięto postać, pośród wielu wyliczonych z imienia i nazwiska, pominięto śp. Zdzisława Władysława Żurka. A przecież był postacią znaczącą w środowisku literackim!

Zaprezentowano również 17 autorów krótkimi notkami biograficznymi i po jednym, dwóch wierszach. Znalazła się też krótka notka o powstaniu wałbrzyskiego oddziału Stowarzyszenia Autorów Polskich. Dodatek ukazywać się ma raz  na kwartał.

   Zleciał ten tydzień. Dzisiaj, w poczcie dostałem zaproszenie na wernisaż wystawy malarstwa Basi Muchy-Brzezińskiej w Zdrojowym Centrum Kultury w Szczawnie Zdroju. Gdzieś po siedemnastej dostałem SMS-a od Lilii Wiercińskiej – Gronu, że jest na wystawie Basi w Szczawnie Zdroju i ma dla mnie płytę DVD z walnego zebrania SAP-u. Patrzę na zaproszenie i faktycznie wernisaż jest dzisiaj o 16:30. Szkoda wielka, bo pojechałbym z Renata na ten wernisaż. Dzwoniła tez pani z Biblioteki z Nowej Rudy w sprawie mojej wystawy i kiedy mogliby przyjechać po obrazy.  Ustaliliśmy środę na 10:00. Wystawa ma być połączona z moim wieczorem poetyckim. Kiedy? Ustalimy to w środę. No i najważniejsze. Jutro będę już miał „Legendy i opowieści boguszowskie” wydane z okazji inauguracji sezonu turystycznego 2008 „ U źródełka”. Impreza ma zacząć się o 10:00 w MBP-CK w Boguszowie.

Zmieniony ( 29.05.2008. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »