Artykuły
Wernisaże najmłodszych PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
09.05.2007.

 

Boguszowska galeria „Barbórka” przy MBP-Centrum Kultury w kontynuuje cykl wystaw ”Cudze chwalicie, Swego nie znacie...” Tym razem mieszkańcom naszego miasta zaprezentowali się ci, którzy, być może, przejmą pałeczkę starszych twórców boguszowskich – nasi najmłodsi Boguszowianie i Gorcowianie.

    20 kwietnia o godzinie siedemnastej odbył się wernisaż wystawy malarstwa, rzeźby i ceramiki, na której prace zaprezentowały dzieci z Sekcji Plastycznej MBP-CH w Boguszowie a w dniu 24 kwietnia o godz.17.00 w bibliotece w Gorcach-galeria jeszcze nie posiada nazwy. Motto wystawy „ Świat w oczach dziecka – kwiecień 2007” znalazło odzwierciedlenie, choć w niezupełności, w poziomie artystycznym wystawionych prac a wykonanych pod okiem instruktora tut. MBP-CK Stanisława Sułka, który obie sekcje prowadzi. Dlaczego w „ niezupełności’? Świadomie i z premedytacją użyłem tego słowa , jako że poziom prac był wysoki a niektórych  nie powstydziliby się wytrawni malarze , czy pracujący w „ceramice”. Konie w ruchu, przedstawione przez Martę Pawłowską(14 lat) wywołują zachwyt i zdumieniem opanowania warsztatu. Podobnie powiedzieć można o pejzażu M. Kaluch(12lat) czy martwej naturze czternastoletniej M .Frydrychowskiej. Prace poprawne kompozycyjnie i walorowo, tak można powiedzieć o wszystkich pracach malarskich wykonanych różnymi technikami i jakże urokliwych pracach rzeźbiarskich. Dały one, zapewne, oglądającym, wiele artystycznych przeżyć a i przyniosły dumę rodzicom tak uzdolnionych dzieci.

Czytaj całość…
 
Wystawa PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
09.05.2007.

Taniec jest manifestacją wzruszenia...


W programie wieczoru wystąpiły pary taneczne z Klubu Tańca Towarzyskiego IMPULS w Świdnicy. I tak w pokazie tańca wystąpiła para klasy B Patrycja Wiśniewska i Tomasz Jaszewski, która zbierała liczne oklaski, i słusznie, albowiem pokaz wykonywali wicemistrzowie Polski. W klasie C wystąpiły pary: Sandra Lipińska i Dawid Niżyński oraz Klaudia Zięba i Rafał Milewski. W ich wykonaniu mogliśmy zobaczyć tańce standardowe; walc angielski, tango, walc wiedeński, fokstrot i gickstepa. Wiele ożywienia wniosły tańce latynoamerykańskie : rumba, samba, cha-cha, pasadoble i jive. Pokazy grup mistrzowskich przeplatały formacje grup tanecznych NO NAME z wałbrzyskiego WOK-u,boguszowskie grupy taneczne BOGUSZÓW-GORCE 500 i FOCUS z MBP-CK.
W atmosferę pokazów grup i formacji tanecznych wpleciono filmowe sceny taneczne z Ginger Rogers i Fredem Astaire czy „Deszczowej Piosenki” Debbie Reynolds i Gene Kelly czy scen z filmu „Czasem słońce, Czasem Deszcz” produkcji hinduskiej z Laya i Amitabh Bachchany. Ponad półtoragodzinny pokaz niewątpliwie dał obecnym wiele satysfakcji i przeżyć artystycznych i chęć sprawdzenia swoich sił i wydobycia ukrytych
zdolności. A warunki ku temu sprzyjają. Od ponad półtora miesiąca w tutejszej MBP-CK prowadzone są zajęcia tańca towarzyskiego pod kierunkiem instruktora choreografa Henryka Hnatiuka. Jeszcze w tym roku szkolnym są przyjmowane zapisy chętnej młodzieży gimnazjalnej a od miesiąca września zapisy dzieci ze szkół podstawowych. Zachęcam rodziców do zapisów swoich pociech!
I ważna wiadomość. Pokazy, jak ten sobotni, będą miały charakter cykliczny. Według zamierzeń organizatora kolejne edycje „Tańca z Gwiazdami” będą raz w kwartale a zapraszane znane gwiazd tańca i formacje taneczne.


Zmieniony ( 12.11.2007. )
Czytaj całość…
 
Taniec jest.... PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
09.05.2007.

Taniec jest manifestacją wzruszenia,
A wzruszenie przemawia językiem
zrozumiałym dla wszystkich

Ta idea wyrażała imprezę rozrywkową pod nazwą „Taniec z Gwiazdami”, który mogliśmy oglądać w sali widowiskowej MBP-Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach w sobotnie popołudnie 24 marca b.r. o godz.17.00. „Pokaz według pomysłu i scenariusza Henryka Hnatiuka, pracownika tut. CK, ściągnął na występ par tanecznych liczną rzeszę sympatyków, choć nie wszystkim było dane ów pokaz doznać , jako że przybyli daleko późno po rozpoczęciu tej wspaniałej imprezy. Punktualność, szczególnie na tego rodzaju pokazach jest wskazana. Ale ad rem.
Zmieniony ( 05.06.2007. )
Czytaj całość…
 
I wernizaż Jana Drohomireckiego PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
09.05.2007.

Jesteśmy po najnowszym wernisażu Lucyny Wierzbickiej a tu już następna wystawa boguszowskiegp malarza z cyklu „Cudze chwalicie, Swego nie znacie...” Czyli coś się dzieje a dziać powinno w naszej boguszowsko-gorcowskiej kulturze. Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach zaprasza miłośników malarstwa do obejrzenia ,w galerii „BARBÓRKA”, nowej, interesującej wystawy, której wernisaż odbędzie się dnia 23 marca 2007 r. (piątek) O godzinie 17.00.

Na wystawie, zatytułowanej „WYBÓR Z TWÓRCZOŚCI” Jan Drohomirecki zaprezentuje swoje prace o szerokiej tematyce i technice. Będziemy mogli oglądać retrospektywne prace wykonane techniką olejną jak i akwarelą.

Zmieniony ( 05.06.2007. )
Czytaj całość…
 
Jaka jesteś boguszowska kulturo? PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
09.05.2007.
Jaka jesteś boguszowska kulturo

Pytanie, zdaje się na pierwszy rzut oka, proste. Nic bardziej mylącego, jako że odpowiedź nie jest już taka prosta i oczywista. Rozważyć bowiem należałoby, ów problem , na wielu płaszczyznach. Zauważyć należy, że samo pojęcie ”kultura” jest wieloznaczne. Mówić możemy o kulturze człowieka, społeczeństwa ale również i o sztuce, jej odbiorze. To tylko niektóre z desygnatów. Często, jednym tchem, kulturę wylicza się obok sportu, turystyki, chociaż dziedziny te są rodzajowo znacznie różniące się i obejmują jakże odmienne sfery działalności człowieka. Często czytamy, że rząd czy miasto przeznaczyły na kulturę tyle a tyle i są to najczęściej nakłady na biblioteki, muzea, teatry itp. Teatrów i muzeów ci u nas nie ma, jak do tej pory. Cóż więc mamy za instytucje gdzie skupia się i dzieje boguszowska kultura?

Czytaj całość…
 
Zobacz też…
«« start « poprz. 1 2 nast. » koniec »»

Pozycje :: 10 - 14 z 14